Fragman

 

Moly Altyazılı
Khanzab

340 Görüntülenme
Khanzab
4.6 IMDB Puanı

Khanzab

(Khanzab)
Yönetmen
Senaryo Vidya Talisa Ariestya, Dirmawan Hatta, Riza Pahlevi
Khanzab, 1998 yılında Banyuwangi’da meydana gelen ve ninjalar tarafından gerçekleştirilen büyücü katliamının gerçek hikayesini anlatan bir korku filmidir. Film, Rahayu (Yasamin Jasem) adlı bir kızın hikayesini takip eder. Rahayu, Banyuwangi trajedisi meydana geldiğinde babasının öldürülmesine tanık olmuştur. Babası, ninja dukun santet olarak kabul edildiği için kafası kesilmiştir. Bu olay, Rahayu’nun derin bir travma yaşamasına neden olmuştur.

Rahayu, üvey annesi ve kız kardeşiyle birlikte Banyuwangi’den ayrılıp çocukluğunun geçtiği Jetis’e döner. Ancak Rahayu’nun ailesi, büyücü bir aile olarak dışlanmaktadır. Olumlu kalmaya çalışan Rahayu, kalbinin yükünü hafifletmek için düzenli olarak namaz kılmaya çalışır. Ancak ne kadar yalnızlaşırsa, namaz kılarken o kadar zor konsantre olur. Namazının huşusunu bozan sık sık rahatsızlıklar gelir. Rahayu, rek’at ve namaz okumalarını sık sık unutur, bir de görünen bir astral figürün rahatsızlığıyla karşılaşır: Khanzab.

Khanzab, namaz kılan insanları rahatsız eden bir cin türüdür. Khanzab, Rahayu’nun namazını bozmak için her türlü yolu dener. Rahayu, Khanzab’ın saldırılarına karşı koymak için imanını güçlendirmeye çalışır. Ancak Khanzab’ın gücü giderek artar ve Rahayu’nun hayatını tehdit etmeye başlar. Rahayu, Khanzab’ın gerçek niyetini ortaya çıkarmak ve ondan kurtulmak için mücadele etmek zorundadır.

Resimler 3