Korku Kapanı – Wrong Turn konusu : Chris, Mustang’iyle iş görüşmesine yetişmeye çalışıyordu. Saatine baktı, sadece 3 saati vardı. Otoyolda ilerlerken, önündeki kaza yüzünden trafik durmuştu. Chris, zaman kaybetmek istemiyordu. Yan yoldan devam etmeye karar verdi. Belki de bu yoldan daha çabuk gidebilirdi.

Bu arada, Range Rover’larıyla ormanlık bir yolda seyahat eden altı genç, lastiklerinin patlamasıyla şaşkına dönmüştü. Jessie, Carly, Scott, Evan ve Francine, nerede olduklarını bile bilmiyorlardı. Range Rover’ın lastiklerini incelediklerinde, yolun ortasına dikenli teller serildiğini fark ettiler. Bu bir tuzak mıydı? Kim yapmıştı bunu? Yardım çağırmak için bir telefon kulübesi aramaya başladılar. Evan ve Francine’i arabalarda bırakıp, ormanda yürümeye koyuldular. Uzakta bir kulübe gördüler. Belki de orada bir telefon vardı.

Chris, kestirme yolda hızla ilerliyordu. Birdenbire, yolun kenarında bir hayvan cesedi gördü. Ne olduğunu anlamaya çalışırken, direksiyonu kırdı. Tam o sırada, Range Rover’ın yanında durduğunu fark etti. Ama çok geçti. Mustang, Range Rover’a arkadan çarptı. Chris, başını direksiyona vurmuştu. Kanlar içindeydi.

Range Rover’da kalan Evan ve Francine, büyük bir gürültüyle irkildiler. Arkalarına baktıklarında, Mustang’in onlara çarptığını gördüler. Evan, hemen arabadan indi. Mustang’in sürücüsüne yardım etmek istiyordu. Ama o anda, kulübeden çıkan iki adamı gördü. Ellerinde av tüfekleri vardı. Evan, ne olduğunu anlamadan, bir kurşunun göğsüne saplandığını hissetti. Yere yığıldı. Francine, korkuyla bağırdı. Ama kimse duymadı. İki adam, ona doğru yaklaşıyordu.

Ormanda yürüyen Jessie, Carly ve Scott, silah sesleri duydular. Hemen geri dönmeye karar verdiler. Arkadaşlarının başına bir şey gelmiş olabilirdi. Kulübeye yaklaştıklarında, Evan ve Francine’in cesetlerini gördüler. Mustang’in sürücüsü de ölmüştü. Jessie, Carly ve Scott, dehşete düştüler. Kaçmaya çalıştılar. Ama çok geçti. İki adam, onları da vurdu. Altı genç, ormanın derinliklerinde can verdi. İki adam, ganimetlerini topladı. Bir sonraki av için hazırdılar.

225 Görüntülenme
Korku Kapanı
6.1 IMDB Puanı

Korku Kapanı

(Wrong Turn)
Yönetmen
Senaryo Alan B. McElroy
Chris, Mustang'iyle iş görüşmesine yetişmeye çalışıyordu. Saatine baktı, sadece 3 saati vardı. Otoyolda ilerlerken, önündeki kaza yüzünden trafik durmuştu. Chris, zaman kaybetmek istemiyordu. Yan yoldan devam etmeye karar verdi. Belki de bu yoldan daha çabuk gidebilirdi.

Bu arada, Range Rover'larıyla ormanlık bir yolda seyahat eden altı genç, lastiklerinin patlamasıyla şaşkına dönmüştü. Jessie, Carly, Scott, Evan ve Francine, nerede olduklarını bile bilmiyorlardı. Range Rover'ın lastiklerini incelediklerinde, yolun ortasına dikenli teller serildiğini fark ettiler. Bu bir tuzak mıydı? Kim yapmıştı bunu? Yardım çağırmak için bir telefon kulübesi aramaya başladılar. Evan ve Francine'i arabalarda bırakıp, ormanda yürümeye koyuldular. Uzakta bir kulübe gördüler. Belki de orada bir telefon vardı.

Chris, kestirme yolda hızla ilerliyordu. Birdenbire, yolun kenarında bir hayvan cesedi gördü. Ne olduğunu anlamaya çalışırken, direksiyonu kırdı. Tam o sırada, Range Rover'ın yanında durduğunu fark etti. Ama çok geçti. Mustang, Range Rover'a arkadan çarptı. Chris, başını direksiyona vurmuştu. Kanlar içindeydi.

Range Rover'da kalan Evan ve Francine, büyük bir gürültüyle irkildiler. Arkalarına baktıklarında, Mustang'in onlara çarptığını gördüler. Evan, hemen arabadan indi. Mustang'in sürücüsüne yardım etmek istiyordu. Ama o anda, kulübeden çıkan iki adamı gördü. Ellerinde av tüfekleri vardı. Evan, ne olduğunu anlamadan, bir kurşunun göğsüne saplandığını hissetti. Yere yığıldı. Francine, korkuyla bağırdı. Ama kimse duymadı. İki adam, ona doğru yaklaşıyordu.

Ormanda yürüyen Jessie, Carly ve Scott, silah sesleri duydular. Hemen geri dönmeye karar verdiler. Arkadaşlarının başına bir şey gelmiş olabilirdi. Kulübeye yaklaştıklarında, Evan ve Francine'in cesetlerini gördüler. Mustang'in sürücüsü de ölmüştü. Jessie, Carly ve Scott, dehşete düştüler. Kaçmaya çalıştılar. Ama çok geçti. İki adam, onları da vurdu. Altı genç, ormanın derinliklerinde can verdi. İki adam, ganimetlerini topladı. Bir sonraki av için hazırdılar.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın