<!–baslik:Tab 1, Türkçe Dublaj, 720p–>

Seçenekler
Mail Ru

411 Görüntülenme
Mexico Barbaro
4.7 IMDB Puanı

Mexico Barbaro

(Barbarous Mexico)
Senaryo Isaac Ezban, Laurette Flores Bornn, Jorge Michel Grau
Ödüller 1 ödül & 1 nomination
México Bárbaro, sekiz farklı Meksikalı korku filmi yönetmeninin sekiz kısa filminden oluşan bir antoloji korku filmidir. Film, Meksika’nın en acımasız ve korkunç gelenek ve efsanelerini canlı ve şok edici bir şekilde anlatmaktadır. Film, 2014 yılında Sitges Uluslararası Fantastik Film Festivali’nde prömiyer yaptı1. 2015 yılında ABD’de DVD ve VOD olarak, 2016 yılında ise dünya çapında Netflix’te yayınlandı.

Film, farklı bir Meksika efsanesi veya mitine dayanan sekiz bölümden oluşmaktadır. Yönetmenlere, efsaneyle ilgili bir alt tür seçerek bir hikaye yaratma konusunda serbest bırakıldı. Mitlerin ve efsanelerin çeşitliliği, gerçek “nota roja” (kırmızı not haber türü) ile fantastik halk masalları arasında değişmektedir. Yönetmenlerin beşi - Lex Ortega, Isaac Ezban, Aaron Soto, Ulisses Guzman ve Jorge Michel Grau2 - Meksika film endüstrisinin kurulu üyeleriyken, diğer üçü - Laurette Flores, Edgar Nito ve Gigi Saul Guerrero - görece yeni gelenlerdi.

Bölümler

Tzompantli, Laurette Flores tarafından yönetildi - Uyuşturucu satıcılarının ritüelleri hakkında bir hikaye. Ritüeller, Azteklerle başlayan uygulamaları yansıtmaktadır.
Jaral de Berrios, Edgar Nito tarafından yönetildi - İki suçlu, San Felipe’deki Hacienda del Jaral de Berrios harabelerine sığınır. Lanetinin efsaneleri gerçek olur.
Drena (“Drenaj”), Aaron Soto tarafından yönetildi - Genç bir kız, ölü bir bedende bulduğu bir sarmaşık içer ve kız kardeşinin vajinasından kan drenaj etmesi gerektiğini gösteren bir vizyon görür.
La cosa más preciada (“Değerli Şey”), Isaac Ezban tarafından yönetildi - Genç bir çift ormanda romantik bir gece planlar ancak yerel troller tarafından rahatsız edilir.
Lo que importa es lo de adentro (“Önemli Olan İçerideki”), Lex Ortega tarafından yönetildi - Özel ihtiyaçları olan Laura, apartman binasının hademesinden korkmaktadır. Ona boogeyman diyor, söyleyebildiği az sayıdaki kelimelerden biri. Ailesi onun sıkıntısını görmezden gelir, hatta boogeyman eve çok yaklaştığında bile.
Muñecas (“Oyuncak Bebekler”), Jorge Michel Grau tarafından yönetildi - Bir kadın kasap kaçırıcısından kaçar, ancak en beklenmedik yerlerden birinde yeniden yakalanır.
Siete veces siete (“Yedi Kere Yedi”), Ulises Gùzman tarafından yönetildi - Bir adam ceset atmak için uğraşıyormuş gibi görünür ama sonra onu önce hayata döndürmek için bir ritüel yapar, böylece ölen kişi kefaret edebilir.
Día de los Muertos (“Ölüler Günü”), GiGi Saul Guerrero tarafından yönetildi - Striptizciler en uygun adlandırılmış Meksika tatilinde intikam alır.

Resimler 2