The Thing, 1982 yılında John Carpenter tarafından yönetilen ve John W. Campbell Jr.’ın Who Goes There? adlı novellasından uyarlanan bir bilim kurgu korku filmidir.

 

Fragman Youtube

Altyazılı

The Thing – Şey İzle

170 Görüntülenme
The Thing izle
8.2 IMDB Puanı

The Thing izle

(The Thing)
Yönetmen
Senaryo Bill Lancaster, John W. Campbell Jr.
The Thing, 1982 yılında John Carpenter tarafından yönetilen ve John W. Campbell Jr.'ın Who Goes There? adlı novellasından uyarlanan bir bilim kurgu korku filmidir. Film, Antarktika’da bir araştırma grubunun, diğer organizmaları asimile edip taklit edebilen yabancı bir yaşam formu olan "Şey" ile karşılaşmasını anlatmaktadır. Araştırmacılar, birbirlerine güvenemeyeceklerini ve herhangi birinin Şey tarafından ele geçirilmiş olabileceğini öğrendiklerinde paranoya ve çatışma içine girerler. Filmde Kurt Russell, araştırma ekibinin helikopter pilotu R.J. MacReady rolünde başrol oynamaktadır. Diğer rollerde A. Wilford Brimley, T. K. Carter, David Clennon, Keith David, Richard Dysart, Charles Hallahan, Peter Maloney, Richard Masur, Donald Moffat, Joel Polis ve Thomas G. Waites yer almaktadır.

Film şöyle başlar: Uzaydan gelen bir uzay gemisi Dünya’nın atmosferine girer ve Antarktika yakınlarına düşer ya da iner (bu bilinmemektedir). Antarktika’da, 1982 yılının kışında, bir helikopter bir köpeğin peşinden hızla uçmaktadır. Helikopter Norveçli bir araştırma istasyonuna aittir ve köpeği öldürmeye çalışmaktadır. Helikopter yakındaki Amerikan araştırma istasyonunun üzerinden geçerken ateş açar. Amerikalılar helikopteri durdurmaya çalışırken helikopter havaya uçar ve köpek kurtulur. Amerikalılar köpeği istasyonlarına alırlar ve Norveçlilerin neden böyle yaptığını merak ederler. Bir grup Amerikalı Norveçli istasyonuna giderek neler olduğunu öğrenmeye çalışır. İstasyona vardıklarında yerin harap olduğunu görürler. Yanmış bir ceset bulurlar ve bu cesedin insan olduğunu ancak garip bir şekilde deforme olduğunu fark ederler. Cesedi incelemek için kendi istasyonlarına getirirler.

Bu sırada köpek diğer köpeklerin bulunduğu kafese konur ancak gece yarısı korkunç bir şekilde dönüşerek diğer köpeklere saldırır. Araştırmacılardan bazıları durumu fark edip müdahale eder ancak çok geçtir. Köpek aslında başka yaşam formlarını emip onların şeklini alabilen yabancı bir varlıktır. Bu varlık insanlara da bulaşabilir ve onları taklit edebilir. Bu durumda istasyondaki herkesin tehlikede olduğunu anlarlar ve kimin gerçek kimin sahte olduğunu anlamaya çalışırlar. Helikopter pilotu R.J. MacReady bu sorunun cevabını bulmak için harekete geçer ancak işi hiç de kolay değildir.

Resimler 3

Etiketler:

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın